WEBİMONLİNE MÜŞTERİ GİRİŞİ

 • E-mail

 • Şifre

 • Beni Hatırla

 • Şifrenizimi Unuttunuz ?
Yeni üye Kaydı Ücretsiz
 • Hizmetlerinizi yönetin
 • Teknik destek bileti oluşturun
 • Alan adlarınızı yönetin
 • Güvenli ödeme yapın
 • Bilgilerinizi düzenleyin

ŞİFREMİ UNUTTUM

Şifreniz Mail Adresinize Başaralı Bir Şekilde Gönderilmiş. Kayıtlarda Böyle Bir Mail Adresi Bulunmamaktadır.

Özel Dergi Reklamları !

Dergi Reklamı

İşinizi En İyi Şekilde Yansıtalım
 • Estetik Görüntü
 • Kurumsal Dergi Tasarımı
 • Mükemmel Renkler

DERGİ REKLAMI

Sektörün tıpkı diğer mecraları gibi, dergi reklam da tasarımları tüketicilere ulaştıran kitle iletişim araçlarından biri olmaktadır. Bu yayın çeşitli sektörlere ve alanlara hitap etmek üzere, süreli yayınlanmaktadır. Yani aylık, haftalık veya birkaç haftalık olmak üzere hazırlanmaktadırlar. Genellikle, siyasi, kültür sanat, edebiyat, kadın alanlarında ve sektörel olarak piyasaya çıkmaktadırlar. Bu alanlar ve sektörlerin hepsinde faaliyet gösteren firmalar, kendi alanlarına hitap eden dergiye reklam vermekte veya onlara sponsor olmaktadırlar. Bunlar baskılı kitle iletişim araçları arasında olmaktadırlar. Ofset baskı yoluyla basımları yapılmakta ve öyle dağıtılmaktadır.

Dergi Reklamı

Her çalışma, kendi alanına veya sektörüne dağıtılmaktadır. Yani gazeteler gibi sadece bayilere veya bakkallarda bulunmamaktadırlar. Fakat bu söylediğimiz, bütünü için geçerli olmamaktadır. Bazı bu tip yayınların tirajları yüksek olabilmektedir. Gene bayi veya bakkallara verilmezken, kitapevlerinde bulunabilmektedir. Genellikle kültür sanat, edebiyat, siyasi-fikir kitapevlerinde bulunan çeşitleri olmaktadırlar. Dergide reklam tasarımları, firmaların, tanıtım bedeli anlaşmasına bağlı olarak, tam sayfa, yarım sayfa, çeyrek sayfa olarak verilmektedir. Bazılarında yazılar, haberler, makaleler arasındaki kutulardan oluşmaktadır. Bunlara verilen çalışmalar, genellikle, ön kapak arkasına, ilk ve ilk sayfa arkasına, arka kapak ve arka kapak ön kısmına yerleştirilmektedir. Genelde bu şekilde konanlarla beraber, farklı yerlere yerleştirilenleri de bulunmaktadır. Tanıtımla alakalı yazıların yanlarına, köşelerine veya uygun görülen herhangi bir yerlerine konulabilmektedir. Dergide reklam tasarımları, tamamen mizanpajına bağlı olarak kullanılmaktadır. Bunların mizanpajı yapılırken, konu yazılarının yerleşimi, konuyla ilgili fotoğrafların yerleşimi ve bu çalışmaların yerleşimi tasarlanmaktadır. Bu yayınların tasarımcısı, yaratıcı, okunaklı, göze hoş gelen bir mizanpaj yapmaya gayret etmektedir. Bu noktada, tanıtımların yerini istediği şekilde belirleyebilmektedir. Fakat yukarıda bahsettiğimiz genel geçer yerleşimleri, bu şekilde yapılmaktadır.

Dergi reklamcılığı da en az diğerleri kadar önemli olmaktadır. Burada da tasarımların, farklı, yenilikçi, çarpıcı olması gerekmektedir. Burada da kullanılan imajların, görüntülerin, resimlerin dikkatle seçilmesi ve tanıtım bilgisinin basit ve anlaşılır verilmesi önem taşımaktadır. Geniş çaplı bir kampanyada nasıl ki her mecrası kullanılmaktaysa, bunların da bu kampanya dahilinde kullanılması oldukça önemli olmaktadır.

Sizde yenilikçi ve çarpıcı tasarımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Müşteri Hizmetleri : 0850 305 2171